stránky nejen o Tarotu..........................................momentálně ve fázi opravy formátování

Vztah plný strachu

Vztah plný strachu - obrázek

Vztah plný strachu - obrázek

Příběh o jednom vztahu.

 

 

 

 

Tento příběh je skutečný. Pořád trvá, a sepsal jsem ho po ICQ a e-mailové komunikaci s 18tiletou dívkou (nazvěme jí třeba Věra) o vztahu s jejím partnerem (nazvěme ho třeba Michal).

Vypadalo to nevinně. Věra potkala svou první lásku (-Michala) a zamilovala do něj. Michal potkal svou druhou lásku (Věru) a zamiloval se do ní. On byl na ní hodný a se vším jí pomáhal (hlavně s jejími psychickými problémy), mají spolu sex a vše bylo pár měsíců bez problémů. Pak se najednou ale změnil a začal se chovat až hrubě. Ona ho ale pořád miluje, protože Michal takový přece není a za jeho hrubé chování můžou její psychické problémy. Navíc ani v minulém vztahu nebyl hrubý a láska má přece překonat všechno!

Tak jsem se začal ptát víc a podívali jsme se pod povrch vztahu...

S Michalem se rozešla před nějakou dobou přítelkyně, protože si našla jiného a on si tím, že našel Věru, zvýšil nízké sebevědomí. V minulém (prvním) vztahu byl podřízeným a té dívce dával co jí na očích viděl a potlačoval svou osobnost, ale ona chtěla chlapáka ochranáře, a tak si takového našla. Michal byl nejdřív zamilovaný do Věry a byl na ní hodný. Ačkoli už na začátku jí povídal o tom, jak sbalil na chvilku nějakou jinou (aby si připadal před Věrou, a tedy i před sebou, jako borec). Sice Věru uhodil a mluvil o jejích psychických problémech před rodiči, když u toho ona byla, ačkoli slíbil, že to nikomu neřekne, ale namluvil sobě i Věře, že za to všechno může ona, protože on už nezvládá její nálady, se kterými jí pomáhá. Do toho jí naprosto nesmyslně žárlivě obviňuje, že se určitě vyspala s tím či oním. Ale říká a myslí si, že jí miluje, i když v zápětí jí občas řekne, že se možná natruc někdy vyspí s jinou (čímž jí drží, aby byla u něj, protože toho se ona bojí).

Věra je dívka také s nízkým sebevědomím, která už nedoufala, že někoho potká. Ale potkala Michala a ten jí tak zvýšil zájmem o ní sebevědomí. Michal bývá na Věru hodný a pomáhá jí s psychickými problémy. Protože má Věra neustále nízké sebevědomí, všechny problémy ve vztahu svaluje na sebe - že ona a její psychické problémy mohou za to, že se on chová hrubě (když navíc v minulém vztahu se tak nechoval), má strach, že by jí Michal mohl opustit a navíc věří, že láska má překonat vše, že hádky jsou normální, že ho miluje a bezvýhradně přijímá. Na druhou stranu mu ale hrubé chování vyčítá. Ona se podvědomě bojí samoty, protože kdyby byla sama, byla by sama se sebou. Ale Věra se nemá ráda, takže strach jí říká "lepší něco než nic a Michal umí být navíc hodný".

Michal s Věrou nevědomky manipuluje - může jí praštit a dříví na ní štípat, může jí pomlouvat a zneužívat jejího nízkého sebevědomí, ale v tom není problém, protože si ji udrží slůvky "Miluju Tě", připomínáním, jak moc jí pomohl a vyhrožováním, že si může najít taky jinou. Vysává z ní energii a když už je to moc, řekne jí, že jí miluje, aby jí pozvedl nízké sebevědomí a dodal energii a Věra mu neutekla. A Věra energii "ve jménu lásky" ze sebe ochotně vysávat nechá.

Věra ho drží v šachu tím, že s ním má sex (silná zbraň), že mu ze sebe nevědomky dává tunu energie, a také i tím, že i ona si občas dupne a řekne, že spolu nemusejí být věčně. To Michal je pak hodný jako beránek, protože má z rozchodu a ze samoty strach.

Manipulace, lpění, žárlivost, závislost na sexu, agresivita, nízké sebevědomí, zamilovanost vydávaná za lásku, strach ze samoty, nepřijetí druhého a rozum přesvědčující se, že tohle je Láska...

Oba věří, že se vzájemně milují a že to vše tak má být.

Já nebudu Věru přesvědčovat, aby se s Michalem rozešla (zpravidla se snažím neříkat lidem co by měli asi dělat, ale jaké mají možnosti a kam co povede). Je to každého volba. Ale dobrovolně se trápit - to už není láska, ale sebemrskačství.
Asi v praxi nelze mít vztah založený úplně na čisté lásce, ale pokud strach a nepřijetí převažuje (jako u Věry a Michala), je rozchod nejlepším řešením. Partneři si odražejí vzájemné své vnitřní psychické problémy. Proto je lepší se rozejít, odpoutat se od energií toho druhého a znovu se pořádně najít - vyřešit si svou psychiku a pročistit se. Pokud byste vlítnuli znova brzy do vztahu psychicky rozhašení, přitáhnete si k sobě stejného partnera a budete dříve nebo později řešit to samé.

Znám i jeden manželský pár, ve kterém to funguje prakticky stejně. Poměrně brzy po seznámení se vzali (spíše ve strachu, že by si jeden mohl najít někoho jiného), on si užívá (opíjí se na diskotékách a když přijde domů, občas jí jednu vrazí) a ona je ve vztahu nešťastná, ale jakožto správná katolička věří, že má být dobrou ženou svému manželovi jak si slíbili - "v dobrém i ve zlém".

Zkuste si ve vztahu uvědomit, kde je ještě láska a kde už je to strach. Věřím,
že se to naučíte rozpoznávat, i když se strach a nepřijetí nebude projevovat v takovém extrému jako u Věry a Michala.

Pozn.: Vím, že tento článek rozhodně není "protkaný láskou", ale zjištění, že existují takovéto vztahy založené prakticky pouze na strachu vydávaného za lásku, mě donutilo napsat toto jakési varování před malováním si lásky tam, kde není.


autor: Straptom

převzato z: http://www.cestydusi.cz/view.php?nazevclanku=vztah-plny-strachu&cisloclanku=2007040003

diskuze k článku na: http://spimajim.sux.cz/?akce=viewtopic&topic_id=10513

  

 

 

 

 

 

 

  

27.11.2008 21:27:14
spimajim

Co si myslíte o vykládání karet?

Nesmysl (14105 | 19%)
Nevím (13630 | 18%)
Něco na tom je (14672 | 19%)
Záleží na kartáři (15618 | 20%)
Věřím tomu (17954 | 24%)

Jaký je váš motiv k tomu, nechat si vyložit karty?

zvědavost (12304 | 11%)
pocit krize (12179 | 11%)
starost o blízké osoby (11897 | 11%)
citové problémy (12764 | 12%)
jiný důvod (11491 | 10%)

Jak se vám plní výklady kartářů?

Nic se nesplnilo (14133 | 20%)
Splnilo se minimum (14087 | 19%)
Splnila se většina (14872 | 21%)
Všechno se splnilo (14132 | 20%)

Jaká je pro vás přijatelná cena za zhruba hodinový karetní výklad?

do 200,-Kč (13934 | 20%)
do 500,-Kč (14909 | 21%)
do 1000,-Kč (13237 | 19%)

Jak často si nechám vykládat (si sám vykládám) na sebe karty?

Ještě ani jednou (11782 | 13%)
Jednou (11730 | 12%)
Jednou za rok (11553 | 12%)
Několikrát do roka (11853 | 13%)
Několikrát do měsíce (11985 | 13%)
Několikrát do týdne (12378 | 13%)

Jak nebo čím vám karetní výklad nejvíc pomohl/pomáhá?

udělal mi jasno (11582 | 13%)
uklidnil mě (11485 | 12%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one